Odbudowa włosów po lecie – równowaga PEH

Upalne, letnie chwile już za nami i pomimo wielu przepięknych wspomnień – kondycja naszych włosów pozostawia wiele do życzenia. Szkodliwe promieniowanie UVA/UVB, wiatr, wysoka temperatura, chlor, sól morska i wiele innych czynników, spowodowały poważne zniszczenia na naszych włosach, pozostawiając je matowe, suche, puszące się i trudne do ułożenia. Włosy, które nie były zabezpieczane kosmetykami z filtrem przeciwsłonecznym, utraciły niezbędną wilgoć z wnętrza, czyli kory włosa i w konsekwencji zaczynają kruszyć się oraz rozdwajać, co niekorzystnie wpływa na cały wygląd fryzury. Odbudowa włosów po lecie jest niezwykle ważna – na co zwrócić uwagę?

Proteiny, humektanty, emolienty – czym jest równowaga PEH?

Równowaga PEH, to klucz do zdrowych, odpowiednio nawilżonych oraz odpornych na uszkodzenia włosów. Skrót PEH oznacza nic innego jak P – Proteiny, E – emolienty, H – humektanty. Każdy z tych pełni inną rolę w procesie pielęgnacji włosów: proteiny mają za zadanie odżywić włosy, uzupełniając powstałe ubytki. Humektanty nawilżają, a emolienty zabezpieczają przed odparowywaniem niezbędnego nawilżenia z kory włosa.

Równowaga PEH przyniesie pożądane efekty pod warunkiem, że zastosujemy prawidłową kolejność nakładania poszczególnych składników na włosy. Zaczniemy od protein, następnie zaaplikujemy humektanty i na koniec chroniące emolienty.

Odbudowa włosów po lecie – proteiny

Proteiny to nic innego niż białka proste, zbudowane z aminokwasów. Takie same znajdziemy w ludzkim włosie, który składa się dokładnie z 18 aminokwasów. Kosmetyki zawierające w swoim składzie proteiny są w stanie odbudować ubytki we włosach, sprawiając, że odzyskają one swoją siłę. Wysokie skoncentrowanie protein znajduje się w produktach z serii JOICO K-PAK, które w swoim składzie zawierają keratynę i niesamowicie odbudowują włosy w domowych warunkach.

Osoby, które koloryzują włosy powinny skorzystać z keratynowej koloryzacji, która – jak sama nazwa wskazuje – zawiera keratynę, czyli proteiny małocząsteczkowe, wnikające w głąb włosa, odbudowując je od wewnątrz.

W celu odbudowy włosów po lecie idealnie sprawdzi się Zabieg Rekonstrukcji Włosów JOICO K-PAK. Składa się on z 4. etapów: oczyszczenia, wygładzenia, rekonstrukcji i nawilżenia. Zabieg idealnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy z chloru, zanieczyszczeń środowiska, środków do stylizacji i wielu innych. O pozostałych wartościach Zabiegu Rekonstrukcji Włosów JOICO K-PAK przeczytasz w naszym artykule „Zabieg Rekonstrukcji Włosów JOICO K-PAK – co to jest?”.

Odbudowa włosów po lecie – humektanty

Humektanty, inaczej nazywane nawilżaczami, uzupełniają wilgoć oraz magazynują ją we włosach. Jeśli nie stosujemy odpowiednich produktów nawilżających lub gdy włos jest narażony na długotrwałe ciepło, staje się przesuszony. Stosowanie tego składniku zależne jest natomiast od wilgotności panującej w atmosferze, to znaczy, że przy wysokiej wilgotności, jak i w przypadku bardzo suchych dni należy znacznie ograniczyć użycie humektantów. Największe korzyści dla włosów osiągniemy, stosując kosmetyki bogate w humektanty w umiarkowane dni pod względem temperatury.

Kosmetyki JOICO, które zawierają humektanty, to np. seria JOICO Moisture Recovery. Seria zawiera mieszankę unikalnych, naturalnych składników nawilżających z oceanu; Sea Kelp, Seawater Nutrients i Brown Algae, które pomagają odbudować barierę hydrolipidową włosów i zapobiegają odwodnieniu.

Odbudowa włosów po lecie – emolienty

Szorstkie, matowe, plączące, elektryzujące i puszące się włosy – tak łatwo rozpoznać niedobory emolientów. Ich stosowanie zaleca się jako dopełnienie humektantów. Dobrze jest je używać np. w bardzo suche i bardzo wilgotne dni, gdy rezygnujemy z tych pierwszych. Szczególnie świetnym źródłem emolientów tłuszcze: olej kokosowy i słonecznikowy, masło shea, silikony. Nie brakuje ich np. w produkcie JOICO Colorful Glow Beyond Anti-Fade Serum.

Odbudowa włosów po lecie – porady fryzjera

Warto zwrócić uwagę, również na to, że najlepsze efekty osiąga się z odpowiednio dopasowaną pielęgnacją domową. Odwiedź salon fryzjerski JOICO i skorzystaj z porady, dotyczącej prawidłowego mycia i pielęgnacji Twoich włosów. W ten sposób zyskasz zdrowsze i bardziej odporne na uszkodzenia włosy.

Salony JOICO – www.perfectsalon.pl/salony

Oficjalnym dystrybutorem marki JOICO w Polsce jest Perfect Salon Sp. z o.o.

Komentarze:

Odbudowa włosów po lecie – równowaga PEH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *