Szkoły fryzjerskie – szkolenia i warsztaty, które udoskonalą Twoje umiejętności!

Szkoły fryzjerskie przygotowują rzemieślnika do wykonywania zawodu. Twoja pasja, rozwijanie jej, obserwowanie innych stylistów w pracy, doskonalenie i rozwój uczynią z Ciebie prawdziwego artystę fryzjerstwa. Zobacz, dlaczego warto inwestować w kursy fryzjerskie dla siebie i swoich pracowników. Sprawdź, dlaczego kursy JOICO uznawane są za najlepsze na rynku.

Szkoły fryzjerskie − to dopiero początek!

Kariera fryzjerska zaczyna się zazwyczaj w szkole zawodowej. Przez 2 lata uczniowie obserwują w pracy swoich mistrzów i zdobywają podstawową wiedzę na temat strzyżenia, farbowania, a także obsługi klienta i prowadzenia biznesu w praktyce. Jednak egzamin na czeladnika to dopiero początek drogi zawodowej. Założenie własnego salonu fryzjerskiego nie jest trudne. Dużo bardziej skomplikowane jest wyrobienie konkurencyjnej na rynku marki, która przyciągnie stałych i nowych klientów i pozwoli Ci rozwijać swój biznes.

Żeby osiągnąć sukces w branży, musisz być o jeden krok dalej od swojej konkurencji. Jak możesz to zrobić? Nieustająco się doskonaląc. Szkolenia fryzjerskie to nieodłączny element życia każdego stylisty, zarówno specjalizującego się w strzyżeniu, jak i koloryzacji. Dotyczy to nie tylko młodych fryzjerów, którzy dopiero oswajają się z nożyczkami, ale także dobrze ustabilizowanych na rynku nazwisk. Dlaczego jest to ważne?

Szkolenia fryzjerskie − co to jest?

Proces nieustającego doszkalania się we fryzjerstwie jest konieczny ze względu na to, że branża ta bardzo prężnie się rozwija. Na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty, usługi, sposoby strzyżeń i koloryzacji. Gałąź beauty związana jest z modą i zmieniającymi się sezonowo trendami. Choć fluktuacja zmian przypomina bardziej ewolucję, niż rewolucję, jest ona nieodłącznym elementem tego biznesu.

Szkolenia fryzjerskie to spotkania z doświadczonymi edukatorami, którzy podczas kilkugodzinnych lub nawet kilkudniowych spotkań zgłębiają wybraną tematykę, tak w teorii, jak i tak ważnej we fryzjerstwie, praktyce. Kursy i warsztaty fryzjerskie mogą być przygotowane przez różne podmioty, takie jak akademia fryzjerska, marki produktów do stylizacji włosów, znanych stylistów fryzur.

Warto też podkreślić, że najbardziej cenione są we fryzjerstwie warsztaty, a więc szkolenia, podczas których uczestnik ma szansę przetestowania nowo zdobywanej wiedzy w praktyce. Sucha teoria nie zawsze wystarcza do zdobycia odpowiednich umiejętności manualnych. W dobie pandemii coraz więcej kursów teoretycznych przeniosło się na platformy online. Z zawodu fryzjerskiego ciężko jednak wyłączyć element praktyki.

Kursy fryzjerskie − na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze kursów czy szkoleń fryzjerskich warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, żeby wybrać ten właściwy dla siebie i swoich pracowników. Dodatkowe kursy i szkolenia fryzjerskie są często płatne lub oferowane, jako wymiana barterowa salonom, które korzystają z produktów do pielęgnacji włosów konkretnej marki. Kiedy planujesz budżet swojego salonu, staraj się przewidzieć w nim także fundusze na rozwój i udział w szkoleniach dla swojego zespołu. Dzięki temu z łatwością będziesz rozwijać swoją ofertę usług i zaimponujesz klientom.

1. Praktyka czyni mistrza, teoria czyni mędrca

Pierwsza kwestia, którą warto wziąć pod uwagę wybierając warsztaty fryzjerskie, to format, jaki ma szkolenie. Czy będzie to jedynie wykład, czy wykład z prezentacją, a może będą to zajęcia praktyczne. Przy szkoleniach z zakresu technik koloryzacji, stosowania konkretnych metod pielęgnacji włosów czy strzyżenia, zdecydowanie ważniejsze są warsztaty praktyczne. Najwyżej cenione są oczywiście zajęcia, gdzie dostarczane są ci produkty do przetestowania na żywej modelce. Niekiedy kursy zamiast żywych osób, wykorzystują główki manekinów, na których wykonuje się omawiane zabiegi. Nie da się jednak ukryć, że najlepszym materiałem do pracy jest prawdziwy włos człowieka.

A kiedy warto skorzystać z oferty teoretycznej? Szkolenia fryzjerskie dotyczyć mogą także zagadnień organizacyjnych, m.in. prowadzenia salonu, wykorzystania oprogramowania do obsługi klientów, zarządzania zespołem fryzjerów, obsługi klienta, czy marketingu dla fryzjerów (np. social media tak jak kurs Social Media JOICO).

2. Czy w grupie siła?

Kolejna sprawa to wielkość grupy, w jakiej odbywają się warsztaty. Pamiętaj, że im mniej ludzi bierze udział podczas szkolenia, tym więcej czasu możesz spędzić 1 na 1 z edukatorem i więcej wynieść z tego doświadczenia. W dobie pandemii koronawirusa SARS-COV-2 spotkania w mniej licznych grupach są zdecydowanie bezpieczniejsze dla Twojego zdrowia.

3. Edukator i jego doświadczenie

Przed wykupieniem kursu, sprawdź, kim jest edukator, który będzie prowadził warsztat. Przeczytaj opinie, na jego temat w sieci, dowiedz się więcej na temat jego specjalizacji i dotychczasowych doświadczeń. Edukatorzy JOICO to najlepsi fryzjerzy w Polsce, którzy od lat prowadzą swoje własne salony fryzjerskie, a także nieustanie sami podnoszą swoje kwalifikacje w zakresie strzyżenia, koloryzacji, pielęgnacji włosów oraz prowadzenia biznesu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Warkocze najbardziej pasują do subtelnej i delikatnej urody – ale nic nie stoi na przeszkodzie, by eksperymentować i dobierać je także do nieco bardziej “ostrych” rysów twarzy. Co jest najważniejsze w doborze fryzury z warkoczem według naszej stylistki? 'Jeśli masz okrągłą twarz, stwórz plecionkę na boku. Jeśli owalną, postaw na wianuszek lub przepaskę z warkocza. Osobom o wyrazistej linii żuchwy bardziej będą pasować nowoczesne typy warkoczy, takie jak np. pipe braid. Pamiętaj, że warkocz należy dobierać nie tylko do urody, ale także sposobu ubierania, a nawet osobowości’ – mówi nasz Ekspert i Edukator Małgorzata Bartoszewicz z salonu @salonbartoszewiczbialystok 😍❤️ #warkocz #wlosy #stylisci #fryzjer #fryzjerstwo #braids #braid #blonde #joicopolska #joico

Post udostępniony przez Joico Polska (@joicopolska)

4. Certyfikaty po szkoleniach fryzjerskich

Swoje doświadczenie na warsztatach warto udokumentować. Sprawdź, czy po szkoleniu otrzymasz odpowiedni certyfikat, którym następnie będzie można pochwalić się w salonie fryzjerskim czy w mediach społecznościowych/ na stronie internetowej przed klientami lub przed przyszłym pracodawcą.

5. Praca na produkcie czy kreatywne podejście do fryzjerstwa?

Przed szkoleniem sprawdź też, czego będzie ono dotyczyć: czy jest to kurs dotyczący pracy na konkretnym produkcie, jak np. szkolenie LUMISHINE JOICO, czy może dotyczy kreatywnych technik koloryzacji i doskonalenia indywidualnych umiejętności fryzjera.

6. Co ze sobą zabrać?

Przed udaniem się na szkolenie i uiszczeniem opłaty sprawdź, co musisz ze sobą zabrać na kurs. Dobra akademia fryzjerska zapewni Ci modelkę lub główkę do ćwiczeń, materiały szkoleniowe, a także czasem lunch break. Na szkoleniach często wymagane są własne narzędzia do strzyżenia i stylizacji (w tym klipsy) czy komputer.

Szkolenia fryzjerskie JOICO!

Kursy i warsztaty fryzjerskie, które oferuje JOICO i jego edukatorzy to jest naprawdę zróżnicowana. Podchodzimy bowiem do rozwoju stylistów całościowo. Chcemy dzielić się wiedzą z zakresu oferowanych przez nas profesjonalnych produktów do włosów, ale także z technik koloryzacji czy strzyżenia.

JOICO prezentuje szkolenia z zakresu poszczególnych technik pielęgnacji, np. z samego Zabiegu Rekonstrukcji Włosów czy wyłącznie z pielęgnacji włosów blond. Stawiamy na specjalizację i dokładne omówienie tematu z kursantami. Osobom, które chcą jednak kompleksowo odświeżyć swoją wiedzę, polecamy kursy VIP, podczas których poznasz najnowsze trendy światowej koloryzacji. Osoby posiadające kontrakt JOICO COLOR ADVANCE mogą skorzystać nawet ze szkoleń indywidualnych, gdzie edukator pracował będzie jedynie z Tobą. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się szkolenia fryzjerskie prowadzone przez Joannę Werner „MASTERPIECE”.

Poznaj bliżej szkolenia JOICO!

Szkolenie z Zabiegu Rekonstrukcji Włosów JOICO
Jest to pierwsza dawka wiedzy, jaką dostają fryzjerzy rozpoczynając współpracę z marką JOICO. Zabieg ten nie powinien być wykonywany w domowych warunkach, a jedynie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, gdyż ważna jest profesjonalna ocena stanu włosa klientki, technika nakładania produktu, czy ilość potrzebnych etapów zabiegu. Całą najpotrzebniejszą wiedzę uczestnicy dostają właśnie na szkoleniu.


Szkolenie z Lumishine oraz VERO K-PAK
Są to szkolenia z koloryzacji, teoria połączona z praktyką. Fryzjerzy uczą się zarówno o produktach, jak i o technikach nakładania ich. Uczestnik dowiaduje się jak prawidłowo mieszać pigmenty. Uczestnicy poznają wysoko zaawansowaną technologię, która pozwala dokładnie zrozumieć im, jak zachodzi cały proces koloryzacji Lumishine czy VERO.


VA VA VOOM
Cieszące się niezwykłą popularnością wśród fryzjerów szkolenie VA VA VOOM 3x Volume z technik strzyżenia i stylizacji które dodaje niezwykłej objętości włosom.
Po zakończeniu uczestnik zdobywa wiedzę z zakresu strzyżenia, które optycznie pogrubia włosy; koloryzacji, która tworzy efekt 3D; technik stylizacji odbijających włosy od nasady, a także doboru produktów do cienkich i pozbawionych objętości włosów.
Szkolenia prowadzone przez Edukatorki marki JOICO Julitę Niezgodę oraz Sandrę Chiantis.


Szkolenie MASTERPIECE prowadzone przez edukator marki JOICO Joannę Werner to niezwykle kreatywne warsztaty z koloryzacji oraz strzyżenia. Uczestnicy mają do wyboru jedną z dwóch fryzur, które będą wykonywać.
Jest to sztuka fryzjerska zainspirowana sztuką malarską!
Członkowie zespołu Marc Antoni Artistic Team – Dan Spiller oraz Altin Ismaili stworzyli wyjątkową kolekcję pełną różnorodnych barw. Koloryzacje inspirowane są twórczością Paul’a Klee szwajcarskiego malarza wywodzącego się ze Szkoły Bauhaus’u. Zafascynowani ogromem kolorów w obrazach autorstwa Klee postanowili stworzyć kolekcję Masterpiece.Nasz Edukator Joanna Werner czerpała wiedzę na szkoleniu w głównej Akademii JOOICO w Helond w Holandii, a aktualnie poszerza wiedzę i umiejętności polskich fryzjerów.

Klienci JOICO mogą skorzystać również z warsztatów z Kristofem Pacurą, czy też wziąć udział w kreatywnym szkoleniu z kolorymetrii.  


Szkolenie z Kristofem Pacurą
Rozpoczął karierę we fryzjerstwie mając zaledwie 18 lat. Przełom w jego życiu zawodowym nastąpił w momencie, gdy podjął pracę w jednym z londyńskich salonów słynnego Vidal Sassoon’a.
Jego nietuzinkowe spojrzenie na fryzjerstwo i pasja do edukacji szybko poprowadziły do objęcia stanowiska edukatora, a następnie Dyrektora Kreatywnego w prestiżowej Akademii Sassoon. Z edukacją nie rozstaje się do dziś, prowadząc szkolenia dla kreatywnych fryzjerów.
Jego szkolenia dzielą się na dwie części – LOOK & LEARN oraz WARSZTATY. Podczas pierwszego etapu prowadzący szczegółowo opowiada o technikach strzyżenia i prezentuje je krok po kroku na modelce.
Praktyczne ćwiczenia z Kristofem obejmują strzyżenie na włosach prostych lub kręconych. Uczestnicy pracują na przygotowanych główkach, a kameralna grupa pozwala bez przeszkód zadawać pytania prowadzącemu, dzięki czemu z warsztatów można wyciągnąć maksymalną dawkę wiedzy i umiejętności.


Szkolenie KOLORYMETRIA
Niezwykle kreatywne i kolorowe warsztaty, podczas którego uczestnik zdobędzie wiedzę o podstawowych zasadach kolorymetrii z uwzględnieniem pojęć teorii koloru, a także różnicach w kolorach oraz systemach kolorystycznych.
Kreatywne szkolenie z kolorymetrii, które zostało wprowadzone do stałej oferty edukacyjnej Perfect Salon i jest prowadzone przez Edukator Patrycję Grzempowską.
Zobaczcie sami, jak wyglądało ostatnie szkolenie z kolorymetrii w Krakowie!


Oferta szkoleniowa zarówno na produktach JOICO, jak i Perfect Salon jest zróżnicowana, by zaspokoić potrzeby każdego fryzjera, a ich lista wciąż rośnie!
Masz pytania odnośnie któregokolwiek z powyższych szkoleń? Napisz do nas na kontakt@joicopolska.pl.

Szkoła fryzjerska i co dalej?

Edukacja fryzjera nie kończy się jedynie na etapie szkoły fryzjerskiej. To tak naprawdę dopiero początek! Żeby wyróżnić swój biznes i przyciągnąć klientów, warto nieustająco inwestować w swój rozwój (a także rozwój swojego zespołu). Sprawdź ofertę szkoleń JOICO i dołącz do grona najlepszych stylistów w Polsce.

TO DO LIST!

  • Przeznacz budżet na szkolenia w swojej firmie dla siebie i swoich pracowników.
  • Wybieraj warsztaty fryzjerskie z zajęciami praktycznymi.
  • Szukaj kursów, które odbywają się w niewielkiej grupie osób.
  • Sprawdź doświadczenie i specjalizację edukatora.
  • Upewnij się, że po szkoleniu otrzymasz certyfikat.
  • Wybierz szkolenia produktowe lub kreatywne.
  • Zabierz ze sobą sprzęt do strzyżenia lub stylizacji, jeżeli jest to wymagane.
  • W czasie pandemii chroń siebie i innych − zabierz maseczkę i często dezynfekuj dłonie!

Komentarze:

Szkoły fryzjerskie – szkolenia i warsztaty, które udoskonalą Twoje umiejętności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *